News will be here

Sześc złotych medali dla Słupska

Podziel się
Oceń

Przez trzy dni w hali wrocławskiej Ślęzy odbywały się mistrzostwa Polski juniorów. Halowa rywalizacja została przeprowadzona w dwóch kategoriach wiekowych. Świetne występy zanotowali przedstawiciele Akademii Młodego Lekkoatlety Słupsk.
Kliknij aby odtworzyć

Słupszczanie wywalczyli 6 złotych medali i jeden brązowy krążek. Nie zawiódł oczekiwań wielki faworyt  Marek Zakrzewski, który kontynuuje zwycięską  serię. We Wrocławiu słupski sprinter zdobył 2 złote krążki w stawce U-20 . W biegu na 60 metrów  ustanowił nowy rekord Polski. Jego czas to 6 sekund i 61 setnych. W biegu na 200 metrów  miał wynik 20 sekund i 85 setnych. Trenerem dwukrotnego  złotego medalisty jest Tomasz Czubak. W stawce 20-latków oprócz Zakrzewskiego złoto wywalczyli reprezentanci skoku wzwyż: Emilia Twardowska z wynikiem  172 centymetry i Kewin Małek z rezultatem 206 centymetrów. Szkoleniem przedstawicieli skoku wzwyż zajmuje się Bernadeta Kopeć.  Dwa medale złote zdobyli  w grupie U18 Szymon Wziątek w trójskoku z odległością 14 metrów i 59 centymetrów oraz Oksana Pestka w biegu na 1000 metrów z  czasem 2 minuty 57 sekund i 53 setne.   Tenerem Wziątka jest Mateusz Diak . Pestkę trenuje  Wojciech Rumiński.  Z brązu cieszyła się skoczkini wzwyż Milena Patejuk , która pokonała poprzeczkę na wysokości 172 centymetry .
W najbiższy weekend w Toruniu zaplanowane są halowe mistrzostwa seniorów. Startować w nich będą Marek Zakrzewski, Szymon Wziątek , Kewin Małek , Emilia Twardowska , Milena Patejuk i Anna Grabowska. Trzymamy kciuki za powodzenie reprezentantów Słupska.