Podziel się
Oceń

W sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Zielonej podopieczni Krzysztofa Müllera podejmowali Akademie Sportu Kolbudy.
Kliknij aby odtworzyć

Słupszczanie byli faworytem tego spotkania. Od pierwszej minuty było widać różnicę klas obu drużyn. W 26' minucie spotkania okazje na pierwszego gola miał Dawid Więckowski, trafił on do bramki ale ręką. Za to przewinienie został ukarany żółtą kartką. Niedługo później, bo w 32' minucie Gryfici wyszli na prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia drużyny gości. Zawodnicy Słupskiego zespołu nie spoczęli na laurach i jeszcze przed końcem pierwszej połowy (43 minuta meczu) podwyższyli wynik na 2:0 za sprawą Andrzeja Łyszyka. Do szatni Gryf schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Na drugą połowę Słupszczanie wyszli ze zdecydowanie większym luzem, co doprowadziło do paru groźnych ataków drużyny gości, z których nie udało im się zdobyć bramki kontaktowej. Po chwili rozluźnienia Gryfici wrócili na właściwe tory, dzięki czemu w 71' minucie Wiktor Ciechański ustalił wynik spotkania na 3:0. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Dzięki tej wygranej Gryf utrzymuje pozycję lidera z przewagą 2 punktów nad drugim Jaguarem Gdańsk i 6 punktów nad trzecim Bałtykiem Gdynia. Na kolejny mecz podopieczni Krzysztofa Müllera pojadą do Stężycy, gdzie zmierzą się z rezerwami miejscowej Radunii.