News will be here

Czarni pokonali Cukier

Podziel się
Oceń

Doskonały mecz zagrali Icon Sea Czarni Słupsk w Lublinie. Na wyjeździe pokonali 86 do 77 Poski Cukier Start Lublin. Co ciekawe najwięcej punktów dla słupszczan, bo aż 27 rzucił Mateusz Dziemba jeszcze do niedawna związany z klubem z Lublina.
Kliknij aby odtworzyć

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęli lublinianie, którzy po trójce Tomislava Gabricia mieli sześć punktów przewagi. W pewnym momencie słupszczanie zanotowali jednak rewelacyjną serię 0:16 i po akcji 2+1 Mateusza Dziemby prowadzili już 10 punktami.
W drugiej kwarcie sytuację starali się zmieniać m. in. Liam O’Reilly oraz Jakub Karolak, ale przyjezdni cały czas byli bardzo pewni siebie. Tomislav Gabrić zaraz na początku trzeciej kwarty zbliżył gospodarzy na zaledwie punkt. Później świetny fragment zanotował jednak Benas Griciunas, a zespół trenera Mantasa Cesnauskisa cały czas utrzymywał się na prowadzeniu. Ekipa trenera Artura Gronka nie była już w stanie doprowadzić chociażby do remisu. Co prawda po rzutach wolnych O’Reilly’ego zbliżyła się jeszcze na pięć punktów, ale na więcej rywale już nie pozwolili. Ostatecznie Icon Sea Czarni zwyciężyli 86:77. Najlepszym zawodnikiem gości był Mateusz Dziemba z 27 punktami i 4 zbiórkami. Liam O’Reilly zdobył dla gospodarzy 16 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst.