SALUS w Słupsku z oddziałem covidowym

  • 02.12.2020, 12:46
  • Daniel Klusek
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od tygodnia pacjenci chorzy na Covid-19 leczeni są w Centrum Zdrowia Salus. To druga taka placówka medyczna w Słupsku, po Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

Oddział covidowy w Salusie stworzono z części oddziału zabiegowego. Możliwość leczenia chorych na koronawirusa Ministerstwu Zdrowia zaproponowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, którego słupska placówka jest członkiem. W Salusie przygotowano 15 łóżek covidowych, do 3 trzeba jeszcze doprowadzić tlen niezbędny podczas leczenia chorych. Placówka ma jeden własny respirator, z Agencji Rezerw Materiałowych otrzymała kolejne trzy.

 

Na nowym oddziale pracuje ponad 20 osób: to lekarze anestezjolodzy, interniści oraz specjaliści ratownictwa medycznego, a także pielęgniarki i opiekunki medyczne. Największy problem był ze znalezieniem lekarzy. Ci przyjechali do Salusa z całej Polski, a wciąż jeszcze kilku jest tam potrzebnych.

 

Salus jest drugim w Słupsku, gdzie leczeni są pacjenci z COVID-19. Od kilku miesięcy takimi chorymi zajmuje się już Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Tam przygotowano 70 łóżek covidowych, w tym 10 z respiratorami. Dodatkow 10 łóżek czeka na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dla tych pacjentów, którzy mają podejrzenie koronawirusa.

Daniel Klusek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe