POLICYJNE RAPORTY 05.12.2021 | odcinek #37 - Mroźny atak zimy, mandaty za maseczki i bezdomni

  • 05.12.2021, 12:22
  • oprac. Tomasz Częścik
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Policyjnych Raportach przedstawiamy najważniejsze i najbardziej skandaliczne zdarzenia kryminalnego świata Słupska i regionu.

Dziś przyjrzymy się tym sprawom:

00:00 Intro programu Policyjne Raporty

00:10 Kary za brak masek

Nadal notorycznie łamiemy obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych i niechętnie stosujemy się do obowiązujących obostrzeń. W listopadzie słupscy policjanci podjęli aż 2600 interwencji związanych z reżimem sanitarnym. W 881 przypadkach nałożyli mandaty karne na osoby niestosujące się do przepisów. Ponadto sporządzili ponad 30 wniosków o ukaranie do sądu. Policjanci powtarzają apele o stosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

00:44 Akcja pustostan

Słupscy policjanci kontynuują wzmożone kontrole środowisk osób bezdomnych. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami socjalnymi odwiedzają miejsca, w których zwyczajowo przebywają bezdomni. Są to między innymi ogródki działkowe i pustostany. W trakcie spotkań mundurowi informują o możliwości spędzenia zimy w schronisku oraz wskazują miejsca, gdzie potrzebujący mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do mieszkańców o przekazywanie informacji na temat widzianych zagrożeń dotyczących osób bezdomnych.

01:17 Śliski początek zimy

Zima zaskoczyła przede wszystkim kierowców. Tylko przez pierwsze dwie godziny pierwszych opadów śniegu słupscy policjanci zanotowali aż siedem kolizji. Nikomu z ich uczestników nic poważnego się nie stało. Główną przyczyną zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości i stylu jazdy do pogody. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Pogoda przez najbliższe dni nie będzie nas rozpieszczała. Powinniśmy spodziewać się opadów śniegu i temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. Warunki na drogach będą trudne.

01:53 Outro programu Policyjne Raporty

 

Wiadomości policyjne opracował Tomasz Częścik.

Głosu w programie udzielił Mateusz Skulski.

oprac. Tomasz Częścik

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe